TÜGEM Gelişim İstanbul’16 Zirvesinde Gelecek Tartışıldı!

Anasayfa / TÜGEM Gelişim İstanbul’16 Zirvesinde Gelecek Tartışıldı!
Bizden Haberler

Türkiye Gelişim Merkezi Platformu tarafından organize edilen Gelişim İstanbul’16 Zirvesi ve Gelişim Ödülleri’15 Takdim Törenine Star Medya A.Ş. Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Diriliş Ertuğrul ve Yunus Emre dizilerinin yapımcı firması Tekden Film Kurumsal İletişim Müdürü Hüseyin Özçelik, Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Başkanı İsmail Emanet, haber7.com Haber Müdürü Osman Ateşli, Octo Mühendislik Savunma ve Havacılık Sistemleri YK Başkanı Dr. Ayhan Etyemez, UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay gibi önemli isimler katıldı.

Türkiye’nin Düşünce ve Araştırma Kuruluşlarına İhtiyacı Var

Türkiye Gelişim Merkezi (TÜGEM) Platformu tarafından İstanbul Byotell’de geniş kapsamlı bir zirve organize edildi. Zirvenin açılış konuşmalarında söz alan TÜGEM Platformu Başkan Yardımcısı ve Finans ve Yönetim Danışmanı Hikmet Baydar; Türkiye’nin gelişimi konusunun günümüzde herşeyden fazla önem taşıdığını kaydederken TÜGEM’in de bu başlık altında büyük bir vizyonla hareket ettiğini kaydetti.

TÜGEM Platformu Başkanı Raşit Yemişen ise konuşmasında özellikle kendilerini dünyanın liderleri olarak görenlerin düşünce ve araştırma kuruluşları ile kurdukları planlarının önüne kendi özvarlığımız ve geçmişten gelen birikimimizle kuracağımız yeni ve özgün stratejik sinerji birlikteliklerimiz ile geçebileceğimizi ve bunu yaparken de milli ve manevi değerlerimiz ile bir ve beraber olarak yapmamız gerektiğini kaydetti.

Eğitim Yok ki Eğitim Sorunu Olsun!

Zirvenin açılış konuşmalarından sonra Stratejik Gelişimin Dinamikleri konulu

oturum gerçekleşti. Qualles İşletme Danışmanlığı’ndan Serdar Erdoğan’ın moderatörlüğünü yaptığı oturuma İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan V. Doç. Dr. Nihat Alayoğlu, Octo Mühendislik Savunma ve Havacılık Sistemleri YK Başkanı Dr. Ayhan Etyemez ve İTO Sanayi İhtisas Komitesi Başkan V. Mehmet Akif Özyurt katılım gösterdi.

Oturumda özellikle eğitim sisteminin sorunları üzerinde durulurken, kendi modelini kendi üreten bir Türkiye olmak zorunda olduğumuz konusunda görüş birliğine varıldı. Eğitim sistemindeki yapısal sorunlarında aslında kendi modelimizi üretemeyişimizden kaynaklandığının da altı çizilen oturumda Türkiye’nin eğitim başta olmak üzere tüm konularda analizler yapacak ve projeler geliştirecek düşünce ve araştırma kuruluşlarına ihtiyacı olduğu dile getirildi.

Gençleri Manevi Değerlerle Donatmalıyız!

Zirvenin ikinci ve son oturumunda ise Türkiye’nin Gelecekle İmtihanı konusu işlendi. 3. Göz Danışmanlığın sahibi Finans ve Yönetim Danışmanı Hikmet Baydar’ın moderatörlüğünü yaptığı oturumda Star Medya A.Ş. Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Başkanı İsmail Emanet ve Işıl Mühendislik YK Başkanı Hikmet Köse yer aldı.

Star Medya Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak; “Milli hedeflere uçmamızı sağlayacak, bizi güya gelişmiş toplumlardan ayıracak olan, gençlerimizin, manevi değerlerimizle mücehhez hale getirilmesidir, dedi. Albayrak ayrıca; Türkiye birçok alanda sergilediği etkileyici başarıyı maalesef can damarımız olan eğitim sisteminde gösteremedi. Kaldı ki başarıya ulaşsa dahi sadece bilim ve teknolojide başarıya endeksli bir eğitim, bizi hiçbir yere götürmeyecektir. ‘Gelişmiş’ olarak nitelendirilen toplumlarında da eksik olan ahlaki boyut çok önemli ve bu sadece imam hatip okulu açmakla çözülebilecek bir problem değil. Uyarısında da bulundu.

Zirve, sunumlar ile kişisel gelişime verdiği önemi gözler önüne serdi.

Zirve, açılış konuşmalarından önce kişisel gelişim ağırlıklı dört sunum ile start aldı. Big Data kavramının günümüzde ve gelecekteki öneminden bahsedilen ilk sunumun ardından, girişimcilik, iletişim ve motivasyon konularında 4 ayrı sunum gerçekleştirildi. Bu sunumlarda Oxford Üniversitesi Doktora Öğrencisi Ömer Farukhan Güneş, İTO Proje Uzmanı Ferhat Altun, İletişim Uzmanı Gurbet Altay ve Yaşam Koçu İsmail Karasu sahne aldı.

Gelişim İstanbul’15 Zirvesi önemli isimleri ağırladı

Gelişim İstanbul’16 Zirvesi önemli isimleri bir araya getirdi. MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus Aksu ve Esat Akbülbül, UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay, DEİK Türk-Malezya ve Tayvan İş Konseyleri Başkan Yardımcısı ve Türk-Singapur İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Tarkan Deniz, DEİK Nijerya  İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve TÜGEM Platformu YK Üyesi Naci Akyüzlü, TÜGEM YK Üyeleri Faruk Yazar, Mahmut Özgün, Mustafa Tosun ve Serkan Dur, MÜSİAD Teşkilatlanma ve Kurumsal İlişkiler Yöneticileri Olcay Karahan ve Ferda Ankun, GİV Genel Sekreteri Bahri Çetin, TÜGVA Manisa İl Temsilcisi Mehmet Önal, Teknopark İstanbul Özel Kalem Müdürü Özkan Can ve daha birçok sayıda önemli misafir katıldı.

 

12.03.2016

DSC_8051 DSC_8165 DSC_8293  2016-03-11 20.16.11  2016-03-11 20.42.53  2016-03-11 21.13.47  2016-03-11 21.57.10  2016-03-11 23.03.24

 

Hızlı İletişim

En kısa sürede cevap verilecektir.