Stratejik Sinerji Birlikteliklerine İhtiyacımız Var!

Anasayfa / Stratejik Sinerji Birlikteliklerine İhtiyacımız Var!
Bizden Haberler

Gelişim İstanbul’16 Zirvesi ve Gelişim Ödülleri’15 Takdim Töreni açılış konuşmasını yapan TÜGEM Platformu Başkanı Raşit Yemişen önemli açıklamalarda bulundu;

Kıymetli misafirler!
Öncelikle Türkiye Gelişim Merkezi TÜGEM adını verdiğimiz platformumuzun bu yıl ikincisini gerçekleştirmiş olduğu Gelişim İstanbul Zirvemiz ve Ödül Takdim Törenimize katılımınızdan dolayı herbirinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve hepinize hoşgeldiniz demek istiyorum.
Kıymetli misafirler ve öğrenci kardeşlerimiz,
Dünya yaratıldığından bu güne değin tüm zamanlarda doğru ile eğri ve hak ile batıl kuvvetli bir mücadele içerisinde olmuştur. Nice zamanlarda batıl hakka galip gelmiş gibi görünse de her zaman sonunda hak galib gelmiştir. Dünyada bugün yaşanan da tam da bu noktada bir hak ve batıl mücadelesidir.
Kendilerini dünyanın liderleri veya efendileri olarak gören kimileri düşünce ve araştırma kuruluşları ile kendi inanışları doğrultusunda kıyamet senaryoları yazmaktaysa da, kimileri de gerek silahla ve gayri meşru yollarla, kimileri de silahsız ve yalnızca insanların dini ve kültürel inanışlarını kullanarak hatta sömürerek bu projelere kayıtsız ve şartsız destek oluyorlarsa bu kimileri şunu da iyi hesap etmelidir ki ilanihaye galip gelecek olan Allah’tır ve bu ülkenin inanmış evlatları olarak bizlerde yine bu uğurda vargücümüzle çalışmaya and içmişizdir.
Kıymetli misafirler!
Bize düşen sabretmektir, bize düşen ülkemizin ve tüm insanlığın gelişimi yönünde akıllıca, planlı bir şekilde bir ve beraber olarak projeler ortaya koymak ve bunları uygulamaktır. Bize düşen bu istikamette sabit kalmaktır, bize düşen güçlü olmaktır, bize düşen “la tahzen innallahe meana” mahzun olma Allah bizimledir diyebilmektir, bize düşen nice zamandır unutulan, unutturulan, bizi biz yapan, bizi kardeş yapan dini ve kültürel değerlerimizi artık hayatımızın her alanına uygulamaktır ve vücudumuzun her zerresinde bunu iliklerimize kadar hissedebilmektir.
Gelişim diyeceksiniz, karşınıza çıkacaklar, yerli üretim diyeceksiniz, karşınıza çıkacaklar, ulusal kalkınma diyeceksiniz karşınıza çıkacaklar, kardeşlik diyeceksiniz yine karşınıza çıkacaklar, huzur ve refah toplumu diyeceksiniz karşınızda duracaklar sonra da başka yüksek akıllarla kolkola girecekler, ülkenin karşısında kim varsa onlarla paralel, omuz omuza saf tutup, camide saf tuttuğu kardeşlerini dışlayacaklar, sonra da kendilerine inandırdıkları tertemiz kardeşlerimize hala din üzerinden hala milliyet üzerinden duygu sömürüsü yapacaklar..
Kıymetli misafirler!
Biz diyoruz ki artık gerçeklere uyanma vaktidir, biz diyoruz ki artık akıllı olma ahmak olmama vaktidir, biz diyoruz ki artık ülkemizin gelişimi yönünde stratejik sinerji birlikteliklerinin oluşturulması ve harekete geçirilmesi vaktidir.
İşte Türkiye Gelişim Merkezi adını verdiğimiz bu platform bu duygu ve düşüncelerle 2014 yılının Eylül ayında yaptığı bir toplantı ile hayata gözlerini açtı. Hayata gözlerini açarken insanlık dedi, bu insanlığa hizmet dedi ve en önemlisi de bu insanlığa hizmet ederken insanlıktan da çıkma dedi kendi kendine ve Filistin ile, Sudan ile, Somali ile, Irak ile, Yemen ile ve Suriye ile yüreği dağlanarak büyüdü.. PKK yı Paralel Yapılanmayı, Daeşi ve dış güçlerin sistematik biçimde içimize yerleştirdiği fitne tohumlarını derinlemesine irdeleyerek strateji oluşturma kabiliyetlerini geliştirdi. Ekonomik ve sosyal birikimleri birleştirerek bir vizyon geliştirdi. Hareket kabiliyetlerini test etti ve geldiği bu noktada Türkiye’nin en büyük fikir fabrikası olma yolunda yapabileceklerinin sınırlarını keşfetmenin verdiği rahatlıkla ileriye dönük stratejik planları üretmenin arefesine geldi ve tüm bunları hiçbir cemaat, camia, tarikatlı, tarikatsız ayırımı yapmadan bir ve beraber olarak yaptı. Bu vesile ile bu çalışmaların gerçekleşmesine katkıda bulunan başta Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yüksek İstişare Kurulu Üyelerimiz, Türkiye Gelişim Kulübü Üyelerimiz İl Temsilcilerimiz ve tüm maddi manevi desteklerini esirgemeyen dostlarımıza teşekkürler ediyoruz.
Kıymetli misafirler!
Bugünde yine bu çalışmalarından biri ile karşınızdayız. Bugün gerçekleştireceğimiz Zirve ile bireylerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlarken aynı zamanda Türkiye’nin gelecek vizyonu ile ilgili de bir projeksiyon çizilmesi amaçlanmıştır. Zirvemizin kıymetli konuşmacılarına ve zirvemizin gerçekleşmesinde katkıda bulunan sponsorlarımızdan AKSU VİTAL, HOSPİTADENT, FUZUL EV, AKTİF ÇEVRE VE YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ, QUALLES İŞLETME DANIŞMANLIĞI, MARCODE, YEDİRENK AJANS, MUDİTECH WEB TEKNOLOJİLERİ, 3. GÖZ DANIŞMANLIK VE RİTİM AJANS, FİRMALARINA şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.
Zirvemizin hayırlı ve bereketli geçmesini Cenabı Allah’tan temenni ediyor hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum.

DSC_8051

Hızlı İletişim

En kısa sürede cevap verilecektir.