Yeniden Büyük Türkiye için Güçbirliği Zamanı

Anasayfa / Başkan'dan / Yeniden Büyük Türkiye için Güçbirliği Zamanı

Yeniden Büyük Türkiye ve Yaşanılabilir Bir Dünya İçin…

Dünya üzerinde gelişime yönelik olarak yapılan o kadar kısır çalışmalar var ki, kısır diyorum çünkü belli bazı konularda ki gelişimler ön planda yoğun bir şekilde ilgi ile karşı karşıya iken, belki de asıl üzerinde durulması gereken bazı konularda kendilerine maalesef bu dünyada en arka sıralardan yer bulabiliyor. İnsanoğlu geçmişe bakıldığında her gün hayatını daha da kolaylaştıracak gelişmelerle karşılaşıyor. Dünya gelişiyor, dünya değişiyor… Buna karşın insanların daha müreffeh bir hayat yaşaması beklenirken insanlar her geçen gün daha da mutsuz ve daha da huzursuz bir hayat yaşamaya mahkum oluyor. Buradaki gözle görülemeyen, elle tutulamayan ancak varlığı gerçekten gerçek olan bu açmazın nedenleri üzerinde durulamıyor bile. İnsanlar hayatı doğru düşünebilmeye adayacakları bir beş dakika için bile durduramıyor ve saniye saniye, adım adım daha da derinlere doğru yol alıyor bilmeden, duymadan ve göremeden. Her gün başka bir bilinmezin pençesine takılıyor, daha bir sorun bitmeden öbürü ile uğraşmak zorunda bırakılıyor. Bir cenderenin içerisinde bırakılıyor, dönüyor, duruyor, dönüyor, duruyor… Zaman böylece akıp gidiyor.

Tabi ki dünya bütün arzu ve isteklerin tecelli mekanı değil, elbette ki dünya hayatı cennet hayatı gibi olmayacak, ancak bu, tek başımıza yapamadığımız sağlıklı fikir yürütememe ve huzura giden yolda bir adım dahi yalnız başımıza atamama, üretkenliğimizi yalnızken minimum seviyelerde kullanma gibi problemlerimizi birlikteyken başaramayacağımız anlamına gelmez, gelmemeli.. Allah elbette ki, biraz korku ile, biraz açlık, biraz can ve biraz da mal ile imtihan edecek bizleri, ancak birlikte olabildiğimiz, birbirimize olumlu etki edebildiğimiz ve sabredebildiğimiz ölçüde de yardımcı olacaktır bizlere.

Buradan hareketle nasıl bazı insanlar kendi çıkarları veya temsil ettikleri grupların çıkarları için dünyayı yaşanılamaz hale getiriyorlarsa, kurdukları sistem yıkılmasın hatta çatırdamasın diye bir beş dakika dahi düşünmemize olanak vermiyorlarsa da bizler gelişime dönük her türlü konuda, ahlakı, adaleti ve asaleti önceleyerek, stratejik bir şekilde bir arada bulunmayı ve bu açmazların üzerine farklı akılları birbirleri ile buluşturarak gidebilmeyi ve güçbirliği oluşturmayı Türkiye Gelişim Merkezi’nin can damarı olarak belirledik. Tüm dünya insanlığına hizmet etmek amacı ile oluşturduğumuz bu yapı öncelikle hiçbir siyasi görüşe bağlı ve bağımlı olmaksızın Yeniden Büyük Türkiye idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunacak ve sonrasında da yaşanılabilir bir dünya için Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük fikir fabrikası olacaktır.

Türkiye Gelişim Merkezi TÜGEM Platformu’nun kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve herkesi bu platformun bir halkası olmaya davet ediyorum.

Saygılarımla,

Raşit Yemişen

TÜGEM Platformu Başkanı

 

 

Diğer Yazılar

Yorum Bırak

Hızlı İletişim

En kısa sürede cevap verilecektir.